Kullanılmış makinenizi Exapro
ile nasıl satarsınız?

Satışa başlayınız

Neden Exapro'da Satış Yapmalısınız?

Exapro kullanıcısı 40.000 üzeri profesyonel firma gibi, siz de Exapro'ya katılın ve Exapro'nun endüstriyel pazarında makineleriniz için nitelikli alıcılar bulun

best price

Mümkün olan en iyi piyasa fiyatını alın

added commission

Satış fiyatınıza eklenen komisyonumuzu yalnızca makinenizi müşterimize satarsanız ödeyin

support

Kişisel satış temsilcinizden destek alın

visibility offers

Internetteki en yüksek online görünürlüklerden birini sağlayan firmamızdan yararlanın

leads

Yalnızca ciddi müşteri adaylarıyla irtibatta olun

Makina Tüccarları veya Fabrika Yöneticileri: Makinelerinizi ücretsiz olarak yayınlayın ve hemen alıcıları ilanlarınıza çekin

Exapro ile kullanılmış makinelerinizi online olarak yayınlayın, ciddi talepler alın ve mümkün olan en iyi piyasa fiyatı ile etkili bir şekilde satış yapın. İlanınızı yayınlayarak sadece piyasadaki reklam başına en yüksek görünürlükten (yılda 150 görüntüleme) faydalanmakla kalmayacaksınız, aynı zamanda ilanınızın optimizasyonu,gelecek taleplerin filtreleyerek size ciddi alıcılar sunacak ve satış işlemini etkili bir şekilde sonuçlandırmanıza yardımcı olacak size özel bir Exapro Temsilcisinden de kişisel destek alacaksınız.

Her yıl 3.000.000'den fazla profesyonel ziyaretçi

Exapro komisyonu satış rakamınızın üzerine eklenir ve sadece websitemiz aracılığıyla gelen müşterilere satış yapmanız durumunda komisyon ödemesi gerçekleştirilir. Herhangi bir ilan ücreti ya da bağlayıcılığı olmayan bu hizmetimiz, piyasadaki en iyi satış aracıdır. Hesabınızı kolayca yönetebilir ve istediğiniz kadar ilan ekleyebilirsiniz. Ekibimiz,ilanınızı tüm diller için optimize eder ve müşterilerimize sunar.

Bu nedenle, satışını düşündüğünüz kullanılmış makineleriniz varsa daha fazla kendinizi yormayın,doğru yerdesiniz!

Exapro'ya katılın

Komisyonu sadece satış gerçekleşirse ödeyin

Exapro komisyonu satış fiyatınızın üzerine eklenir:

15%

(min. 1000€)
Makine satıcısı/tüccarı mısınız?
Exapro ile nasıl işbirliği yapacağınızı görmek için buraya tıklayın

Bu, Exapro Temsilcilerinin potansiyel müşterilerle pazarlıkları başlatmasına ve makineleriniz için gerçek alıcıları seçmesine olanak tanır.

Her satış sürecinde elinden gelenin en iyisini yapan Exapro, makineniz için mümkün olan en iyi satış fiyatını almanızı sağlar. Amaç basit: makul bir piyasa fiyatıyla makineniz için ciddi ve hızlı netice alacağınız alıcılar bulun.

Daha net bir örneğe mi ihtiyacınız var?
Talep ettiğiniz rakam : 17,000 EUR
Komisyon eklenmiş olarak sunulan fiyat: 20,000 EUR
Komisyonumuz: 3 000 EUR

Makinenizin fiyatlandırmasını hesaplayın

Komisyon Fiyata komisyon dahildir

Makineniz için ne kadar talep etmeniz gerektiğini mi merak ediyorsunuz?

Exapro, piyasadaki makine fiyatlarının gerçekçi olmasını sağlamak için bir fiyatlandırma algoritması geliştirdi.

Piyasa fiyatı hakkında bir fikriniz yok mu? Makineniz için en uygun fiyatı belirlemenize yardımcı olabiliriz

Kullanılmış makinelerinizi Exapro ile nasıl satarsınız?

İlan ücreti yok, kolay kayıt, anında ilanınızı yayınlama, hızlı gelen talepler: tereddüt etmenize gerek yok

Makina Yayınlanır
İlk adım olarak, satıcı firma satışını düşündüğü makinasını websitemizde yayınlar. Yayınlanan bu ilan, Dünya genelindeki potansiyel müşterilere ulaşması için Exapro tarafından 9 farklı dile çevrilerek potansiyel müşterilere sunulur.

1

Exapro Tarafından Tanıtımı Yapılır
Bundan sonra, Exapro satış sorumlusu makinanın kayıt işlemlerini tamamlar , websitemizde yayınlar ve makinanın bulunduğu sektörde kayıtlı firmalara makinanın gerekli tanıtımını yapar . Böylece, makina satış işlemleri için en uygun hale getirilir ve satış olasılığı en yüksek seviyeye çıkartılır.

2

Alıcı Firmalar Websitemize Göz Atar
Yüksek oranlı erişebilirliğimiz sayesinde her ay 300.000' den fazla potansiyel müşteriyi websitemize çekmekteyiz. Böylece, alıcı firmalar tüm dünya genelindeki 10.000' den fazla makina satıcısı firma tarafından sunulan tekliflere erişmektedir.

3

Exapro, Alıcı Firmanın Taleplerini Karşılar
Exapro satış temsilcisi, makinaya dair alıcı firmalara tüm teknik bilgileri sağlar, alıcı firmalardan gelen tüm soruları cevaplandırır ve çok dilli iletişim imkanı sayesinde dil problemlerinin önüne geçer. Aynı zamanda da, en ciddi ve nitelikli alıcıları belirleyip makina sahibi firmalara sunarak, makina sahibi firmalar için zaman kaybının önüne geçmektedir.

4

Exapro, Tarafları Buluşturur
Ciddi alıcı firmalar belirlendikten sonra, Exapro iki tarafın irtibat bilgilerini paylaşmakta ve böylece makina ziyareti için iki tarafın direkt olarak birbirleri ile irtibata geçmelerini sağlamaktadır.

5

Satışı gerçekleştirin
Makina ziyaretinden sonra, alıcı firma ile satıcı firma anlaşmaya vararak satışı gerçekleştirmektedirler. İşte bu kadar basit. Bugünden başlayın.

6

Müşteri Yorumları

Exapro'da başarılı bir satış gerçekleştirmek için gerekli 5 ipucu

Exapro'da satış şansınızı nasıl arttıracağınızı mı merak ediyorsunuz? Geçtiğimiz birkaç yıl içerisinde sonuçlandırdığımız binlerce anlaşmayı analiz ettik ve 5 temel ilkenin satış fırsatını önemli ölçüde arttırdığı sonucuna ulaştık.. Bu tavsiyeler, makinalarınızı hızlı ve etkili bir şekilde satışına yardımcı olacaktır.

1. Kaliteli resimler ekleyiniz

Exapro'da yayınlanan 10 resimli bir ilanın satış şansı, 3 resimli bir ilana oranla 15 kat daha fazladır. Bu sebeple, satış şansınızı arttırmak için iyi kalitee bir çok görseli ilana ekleyiniz. Fotoğraflarınız, makinanızı net bir şekilde gösterdiğinden emin olunuz. Müşterilerin , makinanız hakkında net bir genel bilgi alması amacıyla yakın çekim resimlerin yanı sıra, mümkün olduğunca bir çok açından da resimlerini çekiniz. Dış görünüşüne dair iyi kalite resimler çektikten sonra, makinanızın iç kısmından da resimler çekiniz. ( İşleme alanı, tabla, konveyör vs ) Tüm bu resimler, müşterilerin makinanızın genel durumunu değerlendirmesi için yardımcı olacaktır. Unutmayın, ne kadar çok resim, o kadar yüksek satış şansı demektir ve bu sebeple, makinalarınıza dair kalıp, takım, yedek parça, aksesuar vs eklemenizi tavsiye ederiz. Exapro'daki ilanınız için istediğiniz kadar resim ekleyebilirsiniz.

photos

2. Doğru kategoriyi seçiniz

Exapro sitesini kullanan müşterilerin %70'i , websitemizdeki makina kategorilerini kullanarak aradıkları makinayı bulur ve bu nedenle makinanız için doğru kategoriyi seçmek, satış için çok önemlidir. Makineleri kategorilere özenle ayırarak hem alıcılara hem de satıcılara yardımcı oluyoruz. ""Torna Tezgahları"" bu konuda güzel bir örnek oluşturmaktadır. Pek çok benzer site bu tezgahları tek bir kategori altında toplamaktadır fakat biz bu kategoriyi kendi içerisinde 9 ayrı alt kategoriye ayırıyoruz. Çünkü, dikey torna tezgahları ile İsviçre tipi otomatik torna tezgahları aynı değildir. Bu nedenle , ilanınızı doğru kategoriye eklemek ve müşteriler için görünür kılmak için lütfen birkaç saniyenizi ayırınız ve satış şansınızı arttırınız.

category

3. Makineye dair ayrıntılı açıklama yazınız

Açıklamanızı yazarken 2 noktaya dikkat ediniz :
Müşteriler, güven verici ilanlar için talepte bulunmaya daha isteklidir. Bu nedenle, makinanızın mekanik/elektronik durumu, servis geçmişi , satış sebebiniz vs gibi detayları belirtmek önemlidir. Bir makinanın ayrıntılı bir açıklamasının olması, o makinanın görüntülenme sayısını önemli şekilde etkilemektedir. Kendi arama motorumuzun yanı sıra, Google veya Bing gibi internet arama motorları da sayfanın içeriğine dikkat eder. Sayfadaki anahtar kelimeler ne kadar fazlaysa, arama sonuçlarında ilanınız o kadar görünür olur ve bu da satış şansını arttırır. Potansiyel bir müşterinin satın alım öncesi bilmek istediği genel detaylar şunlardır: Makina ne için kullanıldı?
Makinanın bakımları nasıl yapıldı?
Makinanın çalışma saati nedir?
İlk kullanıcısı mısınız?
Üretimde görülebilinir mi?
Teknik parametreler nelerdir?(Teknik dökümentasyon)
Makineye neler dahildir?(aksesuarlar, parçalar)
Yükleme/paketleme vs fiyata dahil midir?(Incoterm seçeneleri)
Makinenin ölçüleri ve ağırlığı nedir?
Müşterilere satın alma aşamasında yardımcı olabilmek için lütfen bu soruların hepsini yanıtladığınıza emin olunuz.

description

4. Satış fiyatını belirtin

Makina fiyatının gözüktüğü ilanların satış şansı, fiyatın gözükmediği ilanlara göre 3 kat fazladır. Makinanızın fiyatını online olarak göstermek , müşteriler için daha ilgi çekicidir. Tabiki, bir miktar pazarlık payı bırakmak iyi olacaktır çünkü müşterilerden bu doğrultuda bir beklenti olmaktadır. Yaptığımız çalışmalar neticesinde, Exapro vasıtasıyla yapılan satışlardaki ortalama indirim %11 oranındadır.

price

5. Aktif olun

Bir müşteri sizin makinanız için talepte bulunduğunda, ortalama olarak 4 adet daha benzer makinalara talepte bulunmaktadır. Bu sebeple, makinanız için gelen talebe hızlı ve etkili cevap vermek, satış şansınızı arttıracak ve ilanınızı müşteri için ön plana çıkartacaktır. Bu durum aynı zamanda müşteri için güven oluşturan ve ciddiyet gösteren bir müşteri hizmetidir.

responsive

Takımımızı daha yakından tanıyın

Bugun 22 yetkilimiz Dünya genelinde ikinci el makine alıp satmak isteyen kişileri buluşturuyor.Exapro nun her temsilcisi Özel bir endüstriyel sektor ve cografik alandan sorumludur.

Exapronun temsilcileri her hafta 100 lerce teklif arasindan en ciddilerini seçip onları saticilara iletiyor

user

Baris

Area Manager - Turkey

user

Darya

HR/Office manager

user

Gabriel

Sales Supervisor

user

Hana

Campaign Manager

user

Ilya

Area Manager - Poland

user

Jan

ExaSaas Assistant

user

Jérémie

Area Manager - Germany

user

Loick

Area Manager - France

user

Maciej

CDO

user

Maxime

COO

user

Nikola

HR assistant

user

Raphael

Area Manager - France

user

Robin

Head of Digital

user

Santi

Area Manager - Italy

user

Soulayma

Campaign Manager

user

Thomas

CEO