Amaç , sebep ve inanç , Exapro firmasına endüstri için ilham veren unsurlardır

Her şirketin vizyonunu yönlendiren ve paydaşlarını harekete geçiren daha yüksek bir amacı vardır. Bir amaç ve değer olmadan , bir projenin nihai hedefe doğru büyüme şansı çok azdır : hizmet ettiği bir niş içerisinde daha iyi bir dünya yaratacak bir rüya


Simon Sinek'in “Altın Çember” adlı çalışmasından esinlenen Exapro, 2000 yılındaki kuruluşundan buyana " NEDEN" sorusunu açıkça formüle etti.

conntect

"Bağlan"

 • Dijitalleşme
 • Çözüm odaklı ve Yenilikçi
 • İnsan ve teknoloji kombinasyonu
Industrial world

"Endüstriyel Dünya"

 • Değişim için istek
 • Sektörün Geleceği
 • Yıkıcı bir başlangıç yaklaşımı


optimize

"Optimize etmek"

 • B2B endüstrisi
 • fabrikalar alıcı ve satıcı olabilir
 • küresel erişim
manufacturing

"Küresel Üretim"

 • Tüm sektörler
 • Yeni ve yaklaşan hizmetler
 • Sanayi 5.0
Exapro'nun vizyonu

Exapro'da , Dünya genelinde ikinci el makine ticareti yapıyoruz. İkinci el makinelere tutkumuz tesadüfen gerçekleşmedi. 1990'lı yılların sonunda, piyasada önemli bir boşluğun olduğunu farkettik : eski ekipmanlar ile bunların potansiyel kullanımı arasındaki beklenen bağlantı tam olarak yerine getirilmiyordu ve bu bağlantı sadece bölgesel bazda gerçekleşiyordu. Üretim Dünyası, ikinci el makine ticareti için uygun online pazarlardan büyük ölçüde yararlanabilir.

Her endüstriyel makine doğru yerde

Vizyonumuz , alıcılara uygun fiyatlı kaliteli ikinci el makineler sunmak ve satıcılara makinelerinin hızlı satışı için güvenilir müşteriler bulmaktır. Çünkü biz, her makinenin , amacını yerine getirmesi gerektiğine inanıyoruz. Bir satıcının ihtiyaç fazlası makinesi, bir müşterinin ikinci el endüstriyel makineyi daha düşük maliyete alması anlamına gelir.

Küresel olarak sindirilir ve kabul edilir

Bizim yaklaşımımız müşteri odaklıdır. Deneyimli Kilit Müşteri Yöneticilerinden oluşan uluslararası ekibimiz sayesinde, her türlü müşteriye destek sağlayabiliriz : Şahıs firmaları , büyük üretim tesisleri olan firmalara ve hatta makina tüccarlarına Küresel çapta ticaret yapmak bizim misyonumuzun bir parçasıdır. Çünkü bu, dünyanın farklı köşelerinden alıcı ve satıcıları birbirine bağlamanın en etkili yoludur.

Kişiselleştirilmiş destek ile dijital dünyanın tek başına sunmadığı ek avantajlar sunuyoruz

Küresel ticarette uzmanlaşmış uluslararası ve bir çok dilde hizmet veren bir takımız. Buna ek olarak, makineler için güçlü bir tutkumuz var ve bu sebepten dolayı sunduğumuz makinelerin teknik yönleriyle de makine seçiminize yardımcı oluyoruz. Teknisyen değiliz fakat makina konusunda uzman olan iki tarafı, yani alıcıları ve satıcıları , mesafe tanımaksızın birbirine bağlamak için buradayız.

En büyük değerimiz, ikinci el makina pazarında uzun süreden beri irtibatta olduğumuz güvenilir alıcılar ve satıcılardır. İş ilişkilerimize değer veriyoruz ve bu durum , müşterilerimizin bizimle işbirliğini sürdürmelerindeki ve Exapro platformu üzerinden devamlı olarak ticaret yapmasındaki ana sebeplerinden birini oluşturmaktadır.

Pazar yerini, açık arttırma dünyası ile birleştirin

Kullanılmış makine sektöründe iki farklı pazar yaklaşımı vardır:

1. Satıcının piyasa fiyatı olduğuna inandığı sınırlı sayıda makinelerin sunulduğu pazar yeri yaklaşımıdır. Zaman kriteri, fiyat müzakeresine kıyasla daha az önemlidir.
2. Makinelerin, sınırlı bir süre içerisinde ve mevcut talebi yansıtacak şekilde artan fiyatlarla sunulduğu endüstriyel açık arttırmalar

Exapro , ilk yaklaşıma açıkça hizmet ederken, ikinci yaklaşımı ise endüstriyel açık arttırmlar için en büyük çözüm olan Bidsuite aracılığıyla aktif ve belirli promosyonlar ile hizmet etmektedir.

Çok az sayıda makinanın hurdaya çıkarılması gerektiğine inanıyoruz. Bu yüzden, hurdaya ayırma işlemini, iş modelimizden hariç tutuyoruz.

Exapro'nun misyonunu daha iyi yerine getirmek için gelecek

Exapro'nun, "" NEDEN "" sorusunun geniş anlamı ve kapsamı, küresel üretim dünyasını iyileştirmek için güçlü yanlarımızı en iyi şekilde kullanmak olduğunu açıkça belirtmektedir. Bu ; tüm web bilgimizi , küresel iş becerilerimizi ve geniş veritabanımızı gelecek yıllarda sanayi için yenilikçi yeni hizmetler geliştirmek amacıyla bir araya getirmek demektir.