Kullanılmış endüstriyel makineler için lider bir pazar yeri olan Exapro, çeşitli sektörlerde çok çeşitli metal bükme ihtiyaçlarını karşılayan etkileyici bir abkant pres yelpazesi sunuyor. Hassasiyetleri ve çok yönlülükleriyle tanınan abkant presler, havacılık, otomotiv, inşaat ve daha pek çok sektörde vazgeçilmez araçlardır.

Exapro'da abkant presler, operasyonel verimliliklerini, marka miraslarını, teknik becerilerini ve yaşlarını yansıtan €10.000 - €28.000 rekabetçi fiyat aralığında mevcuttur. Bu, hem yeni gelenlerin hem de sektörde tecrübeli kişilerin bütçe ve operasyonel gereksinimlerine uygun makineler bulmasını sağlar.

Bu abkant presleri tanımlayan temel makine parametreleri, diğerleri arasında tonaj, bükme uzunluğu, strok uzunluğu ve kontrol tipini içerir. Bu parametreler, alıcılara makinenin belirli görevler için uygunluğunu fark etmede rehberlik eder.

Amada, Trumpf, Bystronic ve Cincinnati gibi birinci sınıf üreticiler arasından seçim yapan Exapro, kalite ve dayanıklılığı garanti eder. Listelenen her abkant pres, yüksek hassasiyet, uygun maliyet ve azaltılmış iş gücü bağımlılığı gibi özelliklere sahiptir.

Exapro, kalite, uzun ömür ve eşsiz performansa yatırım sözü vererek, işletmeler ile birinci sınıf ikinci el abkant presler arasındaki boşluğu dolduruyor.

Abkant Pres Haco PPH 60 t x 2100 mm

Yıl:

Guc ( Ton ) 60 T
Distance between uprights 1550 mm
Dikey strok 100 mm
Katlama uzunlugu 2100 mm
Bogaz 220 mm
Calisma hizi 6 mm/s

Abkant Pres COLLY 300T x 4100 mm

Yıl: 1986

Guc ( Ton ) 300 T
Distance between uprights 3150 mm
Dikey strok 250 mm
Katlama uzunlugu 4100 mm
Bogaz 300 mm
Calisma hizi 50 mm/s

Abkant Pres Sandworks CTO 250A/4000

Yıl: 1987

Guc ( Ton ) 250 T
Distance between uprights 3420 mm
Calisma hizi 65 mm/s
Katlama uzunlugu 4000 mm
Dikey strok 250 mm
Motor gucu 15 kW

Abkant Pres Loire Safe PH90/30

Yıl: 2002

Guc ( Ton ) 90 T
Distance between uprights 2600 mm
Calisma hizi 8 mm/s
Katlama uzunlugu 3050 mm
Bogaz 300 mm
Eksen sayisi 1

Abkant Pres Français Presse plieuse, LVD

Yıl: 2001

Guc ( Ton ) 135 T
Katlama uzunlugu 3000 mm

Abkant Pres Haco PPH

Yıl:

Guc ( Ton ) 160 T
Distance between uprights 3600 mm
Dikey strok 120 mm
Katlama uzunlugu 4100 mm
Bogaz 250 mm
Calisma hizi 7 mm/s

Abkant Pres Beyeler RT 80x2050

Yıl: 1991

Guc ( Ton ) 80 T
Distance between uprights 1050 mm
Dikey strok 380 mm
Katlama uzunlugu 2000 mm
Bogaz 250 mm
Motor gucu 11.5 kW

Abkant Pres Lindeman 1000t

Yıl:

Guc ( Ton ) 1000 T
Distance between uprights 1680 mm
Calisma hizi 1 mm/s
Katlama uzunlugu 3300 mm
Bogaz 800 mm

Abkant Pres Amada PRESS 15

Yıl:

Guc ( Ton ) 15 T
Motor gucu 15 kW
Katlama uzunlugu 0 mm

Abkant Pres Haco 140 ton

Yıl:

Guc ( Ton ) 140 T
Distance between uprights 2550 mm
Calisma hizi 10 mm/s
Katlama uzunlugu 3100 mm
Dikey strok 180 mm
Motor gucu 11.18568 kW

Abkant Pres Jelšingrad 6000 mm x 300 t

Yıl: 1980

Guc ( Ton ) 300 T
Katlama uzunlugu 6000 mm

Abkant Pres ESPE CTO 250/4000N

Yıl: 1995

Guc ( Ton ) 250 T
Katlama uzunlugu 4000 mm

Abkant Pres LVD POHI 40 ton x 2500 mm

Yıl:

Guc ( Ton ) 40 T
Motor gucu 3.7 kW
Katlama uzunlugu 2500 mm

Abkant Pres Espe LODD 315

Yıl: 1996

Guc ( Ton ) 315 T
Katlama uzunlugu 4000 mm

Abkant Pres LVD PP 100/30

Yıl: 1972

Guc ( Ton ) 100 T
Katlama uzunlugu 3000 mm

Abkant Pres Espe CTO 80/2500

Yıl: 1991

Guc ( Ton ) 80 T
Motor gucu 10 kW
Katlama uzunlugu 2500 mm

Abkant Pres JORDI PH6100 - 180

Yıl: 2003

Guc ( Ton ) 180 T
Motor gucu 11.5 kW
Katlama uzunlugu 6000 mm

Abkant Pres LODD 200

Yıl: 1982

Guc ( Ton ) 200 T
Motor gucu 22 kW
Katlama uzunlugu 4000 mm

Abkant Pres Promecam RG203

Yıl:

Guc ( Ton ) 200 T
Distance between uprights 5613.4 mm
Dikey strok 152.4 mm
Katlama uzunlugu 3000 mm
Bogaz 406.4 mm
Motor gucu 15 kWEndüstriyel Makine Dünyasında Abkant Presler: Exapro'ya Genel Bakış

Endüstriyel makinelerin genişleyen dünyasında, her zaman kendine benzersiz bir niş oluşturmayı başaran bir ekipman vardır: abkant pres. Metal işleme endüstrisindeki profesyoneller için, bir abkant pres sadece bir makine değildir; hassaslığı, verimliliği ve karmaşık metal bileşenlerin ve ürünlerin oluşturulmasını kolaylaştıran gerçek bir zanaatkar aracıdır. 

Peki, abkant tam olarak nedir? Özünde, bir abkant pres, sac ve sac malzemeyi, genellikle sac metali bükmek için bir makine pres aletidir. İş parçasını eşleşen bir zımba ve kalıp arasına sıkıştırarak önceden belirlenmiş bükümler oluşturur. Metalleri hassas bir şekilde şekillendirebilme özelliğiyle, çok sayıda endüstri için paha biçilmez bir araçtır - ndash; otomotivden havacılığa.

Modern abkant presler çok yol kat etti. Bilgisayar kontrolleri ile geliştirilmiş, benzersiz doğruluk sağlayabilirler ve bu da onları kesinliğin çok önemli olduğu projeler için vazgeçilmez kılar. Abkant presin, uçaklar için karmaşık bileşenler oluşturmaktan araçlarınızın şasisini oluşturmaya kadar, metal manzarayı şekillendirmedeki rolü yadsınamaz.

Geniş kullanılmış endüstriyel makine pazarında gezinmek göz korkutucu bir görev olabilir. Vaatlerini yerine getirmeyen bir makineye binme korkusu ya da değerli bir ekipman için doğru fiyatı alamama endişesi, pek çok kişinin bu alana adım atmasını engelleyebilir. Potansiyel alıcılar ve satıcılar arasındaki boşluğu dolduran ve sorunsuz, güvenilir bir değişim sağlayan Exapro'nun parladığı yer burasıdır.

Exapro'da her makine, potansiyel alıcıların ilgilendikleri makinelerin tüm özelliklerini ve durumunu anlamalarını sağlamak için titizlikle kataloglanır. Bu yalnızca bir işlemi kolaylaştırmakla ilgili değil, aynı zamanda karar verebilen bilgili profesyonellerden oluşan bir topluluğu teşvik etmekle ilgilidir. açıklık ve güvene dayanır.

Exapro aracılığıyla yatırım yapmayı seçtiğinizde, aynı zamanda gönül rahatlığıyla da yatırım yapmış olursunuz. Şeffaf bir işlemin güvencesi, küresel bir satıcı ağına erişme olasılığı ve her makinenin kalite açısından değerlendirildiğinin garantisi, profesyonellerin ihtiyaçlarına gerçekten değer veren bir pazara adım attığınız anlamına gelir.

Exapro'da abkant presler için 10.000 Euro ile 28.000 Euro arasında gezinmek, potansiyel alıcıların bütçe kısıtlamaları ve operasyonel ihtiyaçları ile uyumlu makineleri seçmelerine olanak tanır. Bu yalnızca en uygun fiyatlı seçeneği seçmekle ilgili değil, aynı zamanda uzun vadede makinenin doğal değerini ayırt etmekle ilgili.

İster makine cephaneliğinizi çeşitlendirmek isteyen bir sektör uzmanı olun, ister bilinçli bir yatırım yapmayı uman yeni bir kişi olun, abkant pres oyunun kurallarını değiştirebilir. Ve bu yatırımı Exapro aracılığıyla yapmayı seçtiğinizde, sadece makine satın almıyorsunuz – hem de; kaliteye, şeffaflığa ve yeniliğe değer veren profesyonellerden oluşan küresel bir topluluğun parçası oluyorsunuz.

 

Abkant Preslerin Başlıca Avantajları 

Metal işleme dünyasının ayrılmaz bir parçası olan abkant presler, çeşitli imalat ihtiyaçlarını karşılayan çok sayıda avantaj sunar. Bu faydaları anlamak, işletmelerin ve bireylerin makine yatırımları hakkında bilinçli kararlar almalarına yardımcı olabilir. Abkant preslerin başlıca avantajları şunlardır:

Hassasiyet ve Doğruluk: Modern abkant presler, özellikle CNC (Bilgisayar Sayısal Kontrol) sistemleriyle donatılmış olanlar, son derece yüksek hassasiyette parçalar üretebilir. Seri üretilen bileşenlerde tekdüzelik sağlayarak metali gerekli açılarda ve boyutlarda tutarlı bir şekilde bükebilirler.

Çok yönlülük: Abkant presler, paslanmaz çelikten alüminyum levhalara kadar çeşitli metal türleri ve kalınlıklarını işleyebilir. Farklı bükme profilleri elde etmek için farklı kalıplar ve araçlarla donatılabilirler ve bu da onları farklı iş gereksinimlerine uyarlanabilir hale getirir.

Verimlilik: Otomasyon yetenekleri, özellikle CNC abkant preslerde manuel müdahaleleri azaltır. Bu, daha hızlı üretim süreleri ve büyük hacimli siparişleri kolaylıkla işleme yeteneği anlamına gelir.

Maliyet Verimliliği: İlk yatırım önemli görünse de abkant preslerin işletme maliyeti nispeten düşüktür. Tek vuruşta yüksek kaliteli bükümler üretme yetenekleri, atıkları azaltır ve hammaddelerin optimum şekilde kullanılmasını sağlayarak uzun vadede para tasarrufu sağlar.

Güvenlik: Çağdaş abkant presler, ışık perdeleri, güvenlik korumaları ve arka dayamalar gibi gelişmiş güvenlik özelliklerine sahiptir. Bunlar, makine çalışırken operatörlerin potansiyel tehlikelerden korunmasını sağlar.

Azaltılmış İşçilik Bağımlılığı: Otomatikleştirilmiş özellikler ve programlanabilir sistemler, daha az manuel ayar gerektiği anlamına gelir. Bu, yalnızca insan hatası olasılığını azaltmakla kalmaz, aynı zamanda daha karmaşık virajları elde etmek için daha az sayıda elin kullanılmasını sağlar.

Tutarlılık: Abkant presler, özellikle otomatik olanlar, tutarlı sonuçlar verir. Bu tekdüzelik, özellikle bileşen tutarlılığının son ürünün işlevselliğini artırabileceği veya bozabileceği sektörler için çok önemlidir.

Kompakt Tasarım: Güçlerine ve kapasitelerine rağmen, birçok abkant pres nispeten kompakt bir kaplama alanına sahiptir. Bu, atölye alanının verimli kullanımına olanak tanır ve daha büyük üretim ortamlarında birden fazla makinenin kurulumunu kolaylaştırabilir.

Uzun Ömür ve Dayanıklılık: Zorlu görevlerin üstesinden gelmek için üretilen abkant presler sağlam bir şekilde yapılmıştır. Düzenli bakım ile uzun hizmet ömürleri sunabilirler ve bu da onları işletmeler için sağlam bir yatırım haline getirir.

Kolay Entegrasyon: Modern abkant presler, bir üretim hattındaki diğer sistemlere veya makinelere kolayca entegre edilebilir. Bu, özellikle daha büyük üretim kurulumlarında sorunsuz bir işlem akışı sağlar.

Abkant presler hassasiyet, verimlilik ve çok yönlülüğün çekici bir karışımını sunar. Otomotivden havacılığa ve aradaki her şeye uzanan sektörler için bu makinelerin sunduğu avantajlar, üretim kapasitelerini ve kaliteyi önemli ölçüde artırabilir.

 

Abkant preslerin ana makine parametreleri

Metal bükme ve imalat endüstrisinde temel araçlar olan abkant presler, yeteneklerini, işlevlerini ve uygun uygulamalarını belirleyen birkaç temel parametre ile tanımlanır. Abkant presleri değerlendirirken veya karşılaştırırken, bu parametreler makinenin performansı ve belirli görevlere uygunluğu hakkında fikir verir. Abkant preslerin ana makine parametreleri şunlardır:

Tonaj: Abkant presin iş parçasına uygulayabileceği maksimum kuvveti veya basıncı ifade eder. Tonaj, bükülebilecek metalin kalınlığını ve türünü belirler. Daha yüksek tonajlı bir makine daha kalın levhaları bükebilir.

Bükme Uzunluğu: Bu parametre, makinenin tek bir işlemde işleyebileceği maksimum sac uzunluğunu belirtir. Temel olarak, makinenin yerleştirebileceği iş parçasının boyutunu tanımlar.

Gövdeler Arası Mesafe: Abkant presin yan çerçeveleri arasındaki boşluktur. Makineye yerleştirilebilecek ve makinede manipüle edilebilecek maksimum metal genişliği ölçüsünü sağlar.

Strok Uzunluğu: Bu, silindirin (veya üst kirişin) dikey olarak kat edebileceği mesafedir. Daha uzun strok uzunluğu, daha kalın malzemeleri veya belirli kalıpları barındırabilir.

Boğaz Derinliği: Boğaz derinliği, şahmerdan merkezinden makinenin arkasına olan mesafeyi ifade eder. Daha büyük bir boğaz derinliği, daha derin parçaların veya daha büyük kutuların bükülmesine olanak tanır.

Açık Yükseklik: Bu, koç tamamen geri çekilmiş durumdayken koç ve yatak arasındaki mesafedir. Bu, makinenin barındırabileceği maksimum takım yüksekliği hakkında bir fikir verir.

Arka Dayama Aralığı: Arka dayama, metal sacın bükülmek üzere istenen konuma yerleştirilmesine yardımcı olan bir konumlandırma cihazıdır. Aralık, arka dayanağın ne kadar uzağa hareket edebileceğini gösterir ve bu da virajın derinliğini etkiler.

Eksen Sayısı: Modern CNC abkant presler, her biri belirli bir hareket veya ayar yeteneği sunan birden çok eksene sahip olabilir. Eksen sayısı, genellikle makinenin elde edebileceği otomasyon ve hassasiyet derecesini gösterir.

Hız: Bu parametre genellikle yaklaşma hızı (ramın iş parçasına doğru ne kadar hızlı indiği), bükme hızı (metali ne kadar hızlı büktüğü) ve dönüş hızı (ne kadar hızlı geri çekildiği) olarak ayrılır. ).

Kontrol Türü: Bu, makinenin kullandığı kontrol sisteminin türünü ifade eder. Daha eski modellerde manuel veya temel elektronik kontroller bulunabilirken, daha yeni modellerde daha yüksek hassasiyet ve programlanabilirlik için CNC veya hatta PC tabanlı kontrol sistemleri bulunur.

Güvenlik Özellikleri: Doğrudan bir performans parametresi olmasa da dahili güvenlik mekanizmaları — ışık perdeleri, lazer korumalar veya basınca duyarlı paspaslar gibi — özellikle operatör güvenliğine öncelik veren ortamlarda önemli hususlardır.

Bir abkant pres seçerken, bu parametreleri anlamak ve bunları bir projenin veya operasyonun özel gereklilikleriyle uyumlu hale getirmek çok önemlidir. Yalnızca makinenin yeteneklerini dikte etmekle kalmaz, aynı zamanda nihai ürünün kalitesini ve tutarlılığını sağlamada da önemli bir rol oynarlar.

 

Kullanım Alanı 

Abkant presler, çeşitli endüstrilerde metal bükme uygulamaları için yaygın olarak kullanılan çok yönlü makinelerdir. Bir dizi metal üzerinde hassas bükümler sağlama yetenekleri, onları birçok sektörde vazgeçilmez kılar. Abkant preslerin başlıca kullanım alanları şunlardır:

Havacılık ve Uzay Endüstrisi: Uçak imalatı ve bakımında, uçak kaplamaları, çerçeveleri ve diğer iç yapılar gibi parçaları bükmek için abkant presler kullanılır. Bu sektörde gereken hassasiyet ve tutarlılık, modern abkant preslerle mükemmel bir şekilde karşılanmaktadır.

Otomotiv Endüstrisi: Araç üreticileri, otomobillerin, kamyonların ve diğer araçların şasi parçaları, gövde bileşenleri, çerçeveler, braketler ve daha fazlası gibi çeşitli bileşenlerini şekillendirmek ve bükmek için büyük ölçüde abkant preslere güvenir.

İnşaat ve Altyapı: İnşaat sektöründe abkant presler, yapısal çelik bileşenlerin, metal çerçevelerin, braketlerin ve diğer temel elemanların üretilmesine yardımcı olur. Ayrıca HVAC kanal sistemi, metal çatı ve mimari elemanların üretiminde de rol oynarlar.

Gemi yapımı: Abkant presler, tersanelerde, gövde bileşenleri, iç yapılar ve hassas bükme gerektiren diğer metal öğeler dahil olmak üzere gemi parçalarını şekillendirmek için kullanılır.

Demiryolu Endüstrisi: Tren vagonları ve ilgili altyapı için abkant presler, büyük metal levhaların ve bileşenlerin bükülmesinde etkilidir.

Elektronik Muhafazalar: Elektronik endüstrisi, bilgisayarlardan endüstriyel kontrol ünitelerine kadar çeşitli cihazların metal kasalarını, çerçevelerini ve kasalarını bükmek için abkant presler kullanır.

Mobilya İmalatı: Sandalyeler, masalar ve dolaplar gibi metal tabanlı mobilyalarda genellikle abkant presler kullanılarak şekillendirilen ve şekillendirilen bileşenler bulunur.

Tarım Makineleri: Traktörlerin, biçerdöverlerin ve diğer tarım makinelerinin imalatı, çeşitli metal parçaları bükmek ve şekillendirmek için abkant preslerin kullanılmasını içerir.

Enerji Sektörü: Güneş enerjisi kurulumları, rüzgar türbinleri veya geleneksel enerji kurulumları için bileşenlerin üretiminde, abkant presler yapısal bileşenlerin oluşturulmasında çok önemli bir rol oynar.

Savunma ve Askeri: Zırhlı araçlar, askeri teçhizat ve savunmayla ilgili diğer donanımlar genellikle abkant presler kullanılarak şekillendirilmiş metal parçalar içerir.

Alet İmalatı: Fırınlar, buzdolapları ve çamaşır makineleri gibi ev aletleri, abkant presler kullanılarak kesin boyutlara bükülmüş metal parçalar, paneller ve çerçeveler içerir.

Tabela ve Reklamcılık: Büyük metal tabelalar, çerçeveler ve diğer reklam yapıları genellikle abkant presler yardımıyla üretilir.

Bu sektörlere ek olarak, dünya genelindeki birçok özel metal imalat atölyesi ve üretim tesisi, çeşitli uygulamalar için özel proje ihtiyaçlarına göre uyarlanmış abkant presler kullanır. Bu makinelerin sunduğu çok yönlülük ve hassasiyet, onları metal bükmenin gerekli olduğu her ortamda temel bir araç haline getiriyor.

 

Abkant Pres Üreticileri 

Abkant presler, dünya çapında önde gelen birçok endüstriyel şirket tarafından üretilmektedir. Bu üreticiler yenilikçilikleri, dayanıklılıkları ve hassasiyetleri ile saygı görüyor. Exapro'da bulabileceğiniz önemli üreticilerden bazıları şunlardır:

Amada: Bir Japon şirketi olan Amada, fabrikasyon endüstrisinde önemli bir oyuncudur ve bazı son derece gelişmiş CNC modelleri de dahil olmak üzere bir dizi abkant pres üretmektedir.

Trumpf: Merkezi Almanya'da bulunan Trumpf, hassasiyeti ve güvenilirliğiyle tanınan çok çeşitli abkant presler de dahil olmak üzere üretim teknolojisinin önemli bir sağlayıcısıdır.

Bystronic: Bir İsviçre şirketi olan Bystronic, lazer kesim sistemleri ve abkant preslerde uzmanlaşmıştır. Makineleri, gelişmiş teknolojik özellikleriyle ünlüdür.

Cincinnati: Bir Amerikan markası olan Cincinnati Incorporated, abkant presler de dahil olmak üzere çeşitli makineler sunar ve dayanıklı ve güvenilir ekipmanıyla bilinir.

Accurpress: Önde gelen bir Kuzey Amerika markası olan Accurpress, hidrolik abkant presler ve makaslar üretiyor ve pazarda güçlü bir konuma sahip.

LVD: Merkezi Belçika'da bulunan LVD Group, kapsamlı bir abkant pres yelpazesi de dahil olmak üzere sac işleme makinelerinde uzmanlaşmıştır.

Bendmak: Türkiye'den gelen Bendmak, farklı endüstri ihtiyaçlarına göre uyarlanmış, abkant presler de dahil olmak üzere bir dizi metal işleme makinesi sunuyor.

Durma: Bir diğer büyük Türk üreticisi olan Durma, dünya çapında yaygın olarak kullanılan abkant presler de dahil olmak üzere çok çeşitli makineler sunmaktadır.

Salvagnini: Bir İtalyan şirketi olan Salvagnini, abkant presler dahil sac metal işlemek için esnek sistemler ve makineler tasarlıyor ve üretiyor.

Haco: Yine Belçika'dan Haco, metal işleme endüstrisi için hem CNC hem de geleneksel abkant presler dahil bir dizi makine üretiyor.

Dener Makina: Bu Türk üretici, diğer metal işleme makinelerinin yanı sıra yüksek kaliteli abkant pres üretiminde uzmanlaşmıştır.

İdeal üreticinin genellikle bütçe, makine kapasitesi, hassasiyet ihtiyaçları ve tercih edilen teknoloji türü gibi belirli gereksinimlere bağlı olduğunu unutmamak önemlidir.