Exapro'da, ilaç, kozmetik ve tüketim malları endüstrilerindeki ürünlerin verimli ve güvenli bir şekilde paketlenmesi için gerekli olan çok çeşitli kullanılmış blister makineleri sunuyoruz. Bu makineler tabletler, kapsüller, ampuller ve çeşitli küçük ürünler için sızdırmaz ambalajlar oluşturarak mükemmel koruma ve görünürlük sağlar.

 

Blister makinelerimizin fiyatları, Uhlmann, IMA, Bosch ve Klockner gibi önde gelen markaların gelişmiş, yüksek kapasiteli üniteleri için €10,000'den €120,000'e kadar değişmektedir. Her makine, şekillendirme ve mühürleme yetenekleri, üretim hızı, maksimum blister boyutu ve otomasyon seviyesi gibi benzersiz özelliklere sahiptir ve özel üretim gereksinimlerinizi karşılamalarını sağlar.

 

Bir blister makinesi seçerken, malzeme uyumluluğu (PVC, PVDC, Alu-Alu), sızdırmazlık bütünlüğü ve farklı formatlar arasında geçiş kolaylığı gibi temel faktörleri göz önünde bulundurun. Bu unsurlar ürün güvenliğini korumak, yüksek üretim verimliliği sağlamak ve çeşitli ambalajlama ihtiyaçlarına uyum sağlamak için çok önemlidir.

 

Kullanılmış blister makinelerimize yatırım yapmak, yalnızca yüksek kaliteli ekipmanlara önemli ölçüde düşük bir maliyetle erişmenizi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda dayanıklı makinelerin kullanım ömrünü uzatarak sürdürülebilir uygulamaları teşvik eder. Exapro'nun mükemmel müşteri hizmetlerine olan bağlılığına güvenin ve paketleme işlemlerinizi geliştirmek için mükemmel blister makinesini bulun.

 

Ambalajlama ihtiyaçlarınız için olağanüstü performans ve değer sunan güvenilir blister makinelerini keşfetmek için bugün Exapro’nun listelerini keşfedin.

Blister ambalaj makinesi Horn + Noack DPN 760

Yıl: 2000

Kalıp uzunluğu 156 mm
Kalıplama derinliği 24 mm
Dakikadaki dönüşü 40
Kalıp genişliği 138 mm
Maksimum folyo genişliği 165 mm
Toplam güç gereksinimi 13 kW

Paketleme hattı IMA C60

Yıl: 1982

Dakikadaki dönüşü 350

Blister ambalaj makinesi IMA C90 - A91

Yıl: 1998

Kalıp uzunluğu 127 mm
Kalıp genişliği 85 mm

Blister ambalaj makinesi BOSCH TLT 1400 – CUK 3040

Yıl: 1997

Kalıp uzunluğu 210 mm
Kalıplama derinliği 180 mm
Dakikadaki dönüşü 400
Kalıp genişliği 155 mm
Maksimum folyo genişliği 145 mm

Blister ambalaj makinesi Uhlmann UPS 300

Yıl: 2001

Kalıp uzunluğu 400 mm
Kalıplama derinliği 10 mm
Dakikadaki dönüşü 60
Kalıp genişliği 170 mm
Maksimum folyo genişliği 156 mm
Toplam güç gereksinimi 6 kW

Blister ambalaj makinesi Uhlmann UPS 1020

Yıl: 1996

Kalıp uzunluğu 110 mm
Kalıplama derinliği 12 mm
Dakikadaki dönüşü 300
Kalıp genişliği 180 mm
Maksimum folyo genişliği 200 mm
Toplam güç gereksinimi 13 kW

Blister ambalaj makinesi Uhlmann UPS4 ETX

Yıl: 2001

Kalıp uzunluğu 140 mm
Kalıplama derinliği 35 mm
Kalıp genişliği 39 mm
Maksimum folyo genişliği 298 mm

Blister ambalaj makinesi Famar AP

Yıl: 1993

Kalıp uzunluğu 135 mm
Kalıplama derinliği 35 mm
Dakikadaki dönüşü 60
Kalıp genişliği 148 mm
Maksimum folyo genişliği 230 mm
Toplam güç gereksinimi 9 kW

Blister ambalaj makinesi Uhlmann UPS300

Yıl: 2001

Kalıp uzunluğu 110 mm
Kalıplama derinliği 10 mm
Dakikadaki dönüşü 50
Kalıp genişliği 150 mm
Maksimum folyo genişliği 170 mm
Toplam güç gereksinimi 8 kW

Blister ambalaj makinesi BOSCH TLT 1400

Yıl:

Kalıp uzunluğu 180 mm
Kalıplama derinliği 151 mm
Dakikadaki dönüşü 400
Kalıp genişliği 145 mm
Maksimum folyo genişliği 155 mm

Blister ambalaj makinesi Noack / ROMAC0 DPN760 / AS 100 Fırsat Satışı

Yıl: 1995

Kalıp uzunluğu 150 mm
Kalıplama derinliği 60 mm
Kalıp genişliği 100 mm
Toplam güç gereksinimi 8 kW

Blister ambalaj makinesi IMA P.O.D.

Yıl: 2011

Kalıp uzunluğu 95 mm
Dakikadaki dönüşü 120
Kalıp genişliği 100 mm

Blister ambalaj makinesi Marchesini MB420

Yıl: 1997

Kalıplama derinliği 12 mm
Toplam güç gereksinimi 12 kW
Dakikadaki dönüşü 60

Blister ambalaj makinesi Marchesini MB 430

Yıl: 2008

Kalıp uzunluğu 210 mm
Kalıplama derinliği 9.5 mm
Dakikadaki dönüşü 300
Kalıp genişliği 150 mm
Maksimum folyo genişliği  mm
Toplam güç gereksinimi 3 kW

Blister ambalaj makinesi IMA TR-100

Yıl: 2000

Kalıp uzunluğu 190 mm
Dakikadaki dönüşü 60
Kalıp genişliği 130 mm

Blister ambalaj makinesi Marchesini MB 440 / BA 400

Yıl: 1989

Kalıplama derinliği 12 mm
Dakikadaki dönüşü 55
Maksimum folyo genişliği 280 mm

Blister ambalaj makinesi SEPHASCAN BLISTERSCAN

Yıl: 2006

AÇIKLAMA: BlisterScan tahribatsız test için bir sızıntı test cihazıdır. Her bir blister boşluğunu test edin ve hangi boşluklarda sızıntı veya zayıf conta olduğunu belirleyin. Laboratuvar ve üretim ortamlarında kullanım için tasarlanmıştır. KULLANIM SEKTÖRLERI: İlaç, kimya, kozmetik, gıda, diyet, tıbbi cihazlar, imalat. ANA ÖZELLİKLER: Blisterin her bir boşluğunu kaplayan alüminyum folyonun sapmasının ölçümü, test odasına bir vakum uygulamadan önce ve sonra …

Blister ambalaj makinesi Empak PRS1

Yıl: 1999

Kalıp uzunluğu 130 mm
Kalıplama derinliği 12 mm
Dakikadaki dönüşü 80
Kalıp genişliği 130 mm
Maksimum folyo genişliği 120 mm

IMA C 60 1.BLİSTER, KUTULAMASI DAHİL

Yıl: 1993

Kalıplama derinliği 12 mm
Dakikadaki dönüşü 120

Blister ambalaj makinesi CAM M92X

Yıl: 2002

Kalıp genişliği 170 mm
Maksimum folyo genişliği 286 mm
Kalıplama derinliği 12 mm
Dakikadaki dönüşü 45


Blister makineleri, Exapro'daki kullanılmış makinelerin Paketleme kategorisine aittir. Blister ambalajlar (veya blister makineleri) farmasötik ürünlerin, ilaçların, gıdaların ve küçük tüketim mallarının paketlenmesinde kullanılır. Bir blister makinesinin temel amacı, malları dış etkenlerden korumak için ısı veya basınçla oluşturulan bir boşluk / cep oluşturmaktır. Blister ambalajlar, nem ve kontaminasyonun ürünler üzerindeki etkisini önler.

Paketleme Süreci

Blister makineleri ile ambalajlamanın 2 yolu vardır. Biri Termoform diğeri ise Soğuk şekillendirme olarak bilinir. İkisi arasındaki fark nedir?

  • Termoform. Adından da anlaşılacağı gibi, bu işlem ambalaj malzemesinin ısıtılmasını içerir. Genellikle plastik film makaradan alınır ve bir ön ısıtma istasyonundan geçirilir. İstasyonda sıcaklık, plastiği yumuşatmak ve esnek hale getirmek için yeterince yüksek bir seviyede tutulur. Zaten sıcak ve yumuşak olan plastik bir şekillendirme istasyonuna gelir ve burada yüksek basınç altında blister boşluğuna dönüştürülür. Bu aşamadan sonra plastik tekrar soğutulur, böylece paketleme işlemi bittikten sonra belirli bir şekilde kalır.
  • Soğuk şekillendirme, termoform işleminin tersini temsil eder. Soğuk şekillendirme durumunda, alüminyum bazlı film bir damga ile istenen şekle bastırılır. Böylece boşluğu oluşturmak için laminat filme basınç uygulanırken, alüminyum oluşturulan şeklin korunmasını sağlar. Soğuk şekillendirme ile yapılan blister ambalajlar, ürünün oksijen veya suya karşı neredeyse mükemmel bir şekilde korunmasını sağlayarak ürünün son kullanma tarihinin uzatılmasına olanak tanır. Bununla birlikte, termoformun aksine üretim hızı daha düşüktür
  • .

Kullanılan Malzemeler

Blister ambalaj için ne tür malzemeler kullanılır? Yukarıda da belirtildiği gibi, çoğunlukla plastik veya alüminyum folyo kullanılır. Termoform için en yaygın olarak plastik veya PVC (polivinil klorür) kullanılır. Bu malzemenin ana avantajı düşük maliyeti ve kolayca şekillendirilebilmesidir. Soğuk form folyo ise 3 katman içeren laminattan yapılır: PVC, alüminyum, poliamid. Yani teknik olarak sadece alüminyum folyo değildir. Blister ambalajın içi PVC'den, dışı alüminyum ve poliamidden yapılmıştır.

Kullanım Alanı

Blister ambalajlar ilaçların yanı sıra oyuncak veya hırdavat gibi küçük tüketim mallarının paketlenmesinde de kullanılır. ilaç endüstrisinde, blister makineleri neredeyse vazgeçilmezdir. En az bir kez eczaneye gitmiş olan herkes, blister folyo içinde paketlenmiş hap veya kapsüllerle temas etmiştir. Blister ambalajlar ilaç dünyasında bu kadar popülerdir çünkü birim doz paketleme her bir hapın ambalaj bütünlüğünü sağlayarak ilaçların raf ömrünü uzatır.

Tüketim malları söz konusu olduğunda, elektrikli ürünler, donanım ve hatta çocuk oyuncakları blister makinelerle paketlenebilir. Bir ürün, karton ve blister makinesi ile oluşturulan plastik bir cep arasına güvenli bir şekilde yerleştirilecektir. Blister ambalajlı tüketim mallarının en büyük avantajı, müşterinin şeffaf plastik sayesinde ürünü net bir şekilde görebilmesidir. Aynı zamanda ambalaj, herhangi bir hasarı önleyecek kadar serttir.

Güçlü Noktalar

Blister ambalajın en büyük faydaları nelerdir? Her şeyden önce, müşterilerin ürünü aynı anda şeffaf plastikten incelemesine olanak tanıyan uygun maliyetli bir paketleme yöntemidir. Blister ambalaj aynı zamanda net bir ürün teşhiri ve paketin arkasında bol miktarda reklam alanı sağlar.

İlgili Alt Kategoriler

  • Termoform - Form, Doldur ve Mühürle, FFS hatları
  • Shrink sarma makineleri / Mühürleyiciler

Ana Üreticiler

  • Marchesini
  • Klockner
  • Ima
  • Uhlman